Nechápem, prečo nechápu...

Autor: Martin Horák | 22.3.2009 o 17:02 | Karma článku: 5,03 | Prečítané:  1036x

Našu pozornosť momentálne pochopiteľne priťahujú prezidentské voľby. Pätica kandidátov nás opustila, zostala (väčšinou ľudí) očakávaná dvojica, ktorá sa vrhne do boja o hlasy tých neúspešných. Niektorí neúspešní sa už vyjadrili, či podporia toho či onoho kandidáta. Moje prekvapenie však vyvolala reakcia ľudí na výrok Františka Mikloška, že priamo nepodporí Ivetu Radičovú.

Pani Radičová v druhom kole, žiaľ, potrebuje každý hlas ako soľ. Ako veľmi by jej v tejto situácii pomohla podpora pána Mikloška a pani Martinákovej. Na to však očividne nemysleli samozvaní mienkotvorcovia ako pán Hvorecký sa spol. Táto skupina ľudí, ktorá označuje samú seba za najväčšiu občiansku kampaň v dejinách slovenského internetu, ktorá je častokrát priamo spájaná s pani Radičovou, nemala pred voľbami najmenší problém negatívnou kampaňou, osočovaním, úplnými nepravdami napádať ostatných kandidátov.

V jeho neopakovateľnom paškvile "Prečo určite nie Mikloško" (ktorý bol zhodou okolností už zo stránky www.mojaprezidentka.sk odstránený) sa mohli všetci došítať o tom, že pán Mikloško podporoval vojnu v Iraku (pričom ako jeden z mála verejne vystúpil proti nej), čo bolo časom v texte zmenené na podporu G. Busha (bez akéhokoľvek vysvetlenie alebo dôkazu), že sa nepochopiteľne zúčastnil pohrebu G. Husáka (čo je pravda, nechápem však, čo to má spoločné s prezidentskou kampaňou), že mal blízky vzťah k V. Mečiarovi (lebo V. Palko ako minister vnútra nezačal vyšetrovanie 100-miliardovej privatizácie štátneho majetku...uniká spojitosť s Mikloškom? Aj mne) a podobné polopravdy až klamstvá.

Pravdepodobne skupina okolo pána Hvoreckého považovali za najväčšieho protikandidáta pani Radičovej práve pána Mikloška. Možno čakali, že pani Radičová vyhrá v prvom kole a hlasy ostatných kandidátov ich nebudú zaujímať. Alebo si títo ľudia neuvedomovali, že negatívnou kampaňou vyvolajú negatívnu reakciu a že bič plieska až na konci?!

Pán Hvorecký by bol nepochybne rád, keby bolo jeho meno spájané s úspešnou cestou pani Radičovej k prezidentskému kreslu, zatiaľ to ale vyzerá tak, že dosiahol pravý opak.

Tento príbeh mi pripomína to staré známe porekadlo o iniciatívnom blbcovi a triednom nepriateľovi.

Nezostáva mi, než dúfať, že pán Mikloško sa nad toto všetko povznesie, pochopí, čo je pre Slovensko lepšie a podporí pani Radičovú, alebo že voliči pána Mikloška budú dostatočne rozumní a odovzdajú svoj hlas za správnu vec.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Šatan: Z nášho trendu nezľavíme. Budeme v ňom pokračovať

Keď sa pozriem na celý turnaj, sú tam pozitívne veci, na ktorých sa dá stavať do budúcnosti, hovorí Miroslav Šatan.

KOMENTÁRE

Fondy sú európske, ale amaterizmus náš domáci

Ťažko nájsť väčší konflikt záujmov ako pomoc s písaním eurofondových výziev a projektových žiadostí zároveň.

ŠPORT

Jeglič mal dopingový nález. Výsledky Slovincov však platia

Útočníka pozitívne testovali na Fenoterol.


Už ste čítali?